FS225R17KE3
Categories IGBT Modules
Gate-Emitter Leakage Current :: 400 nA
Product Category :: IGBT Modules
Continuous Collector Current at 25 C :: 340 A
Pd - Power Dissipation :: 1.4 kW
Collector- Emitter Voltage VCEO Max :: 1700 V
Package / Case :: EconoPACK+
Maximum Operating Temperature :: + 125 C
Configuration :: Hex
Collector-Emitter Saturation Voltage :: 2 V
Product :: IGBT Silicon Modules
Manufacturer :: Infineon Technologies
Description: IGBT Modules 1700V 225A 3-PHASE
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.