FS10R12VT3BOMA1
Categories IGBT Modules
Part Status :: Not For New Designs
Product Category :: IGBT Modules
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :: 1200V
Current - Collector Cutoff (Max) :: 1mA
NTC Thermistor :: No
Minimum Quantity :: 40
Supplier Device Package :: Module
Package / Case :: Module
IGBT Type :: -
Current - Collector (Ic) (Max) :: 16A
Input Capacitance (Cies) @ Vce :: 700pF @ 25V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :: 2.45V @ 15V, 10A
Operating Temperature :: -40°C ~ 125°C
Configuration :: Three Phase Inverter
Input :: Standard
Mounting Type :: Chassis Mount
Series :: -
Power - Max :: 64W
Manufacturer :: Infineon Technologies
Description: IGBT MODULE VCES 600V 10A
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.