SN75ALS162DWRG4
Categories Drivers, Receivers, Transceivers IC
Product Category :: Drivers, Receivers, Transceivers IC
Type :: Transceiver
Part Status :: Active
Supplier Device Package :: 24-SOIC
Package / Case :: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Duplex :: Half
Packaging :: Tape & Reel (TR)
Operating Temperature :: 0°C ~ 70°C
Receiver Hysteresis :: 650mV
Series :: -
Mounting Type :: Surface Mount
Number of Drivers/Receivers :: 43320
Manufacturer :: Texas instruments
Protocol :: IEEE 488
Voltage - Supply :: 4.75 V ~ 5.25 V
Data Rate :: -
Description: IC OCTAL BUS TXRX 24-SOIC
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.