STTH200W06TV1
Categories IC Diode
Product Category :: Diodes - General Purpose, Power, Switching
Mounting Style :: SMD/SMT
Ir - Reverse Current :: 300 uA
Package / Case :: ISOTOP
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Peak Reverse Voltage :: 600 V
Max Surge Current :: 800 A
Packaging :: Tube
Series :: STTH200W06TV1
Recovery Time :: 2000 ns
Vf - Forward Voltage :: 1.25 V
If - Forward Current :: 200 A
Product :: Switching Diodes
Manufacturer :: STMicroelectronics
Description: Diodes - General Purpose, Power, Switching Turbo 2 ultrafast 2x100A 600V 1.0VF
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.