TAR5S45UTE85LF
TAR5S45UTE85LF
Categories LDO Voltage Regulators
Output Current :: 250 mA
Product Category :: LDO Voltage Regulators
Mounting Style :: SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :: - 40 C
Load Regulation :: 25 mV
Input Voltage MAX :: 15 V
Package / Case :: SOT-353-5
Maximum Operating Temperature :: + 85 C
Output Voltage :: 4.5 V
Packaging :: Reel
Series :: TAR5S
Quiescent Current :: 850 uA
Number of Outputs :: 1 Output
Manufacturer :: Toshiba
Description: LDO Voltage Regulators Point Reg SGL output 200mA 15V 4.5 Vout
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.