LDLN025PU25R
LDLN025PU25R
Categories LDO Voltage Regulators
Output Current :: 250 mA
Product Category :: LDO Voltage Regulators
Dropout Voltage :: 120 mV
Minimum Operating Temperature :: - 40 C
Load Regulation :: 0.002 %/mA
Input Voltage MAX :: 5.5 V
Package / Case :: DFN-4
Maximum Operating Temperature :: + 125 C
Output Voltage :: 2.5 V
Packaging :: Reel
Quiescent Current :: 250 uA
Series :: LDLN025
Manufacturer :: STMicroelectronics
Description: LDO Voltage Regulators 250 mA ultra-low noise LDO
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.