LDLN015PU33R
LDLN015PU33R
Categories LDO Voltage Regulators
Output Current :: 150 mA
Product Category :: LDO Voltage Regulators
Dropout Voltage :: 86 mV
Minimum Operating Temperature :: - 40 C
Load Regulation :: 0.001 % / mA
Input Voltage MAX :: 5.5 V
Package / Case :: DFN-6
Maximum Operating Temperature :: + 125 C
Output Voltage :: 3.3 V
Packaging :: Reel
Series :: LDLN015
Manufacturer :: STMicroelectronics
Description: LDO Voltage Regulators Linear Voltage Regulators & Vref
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.