LDLN015PU18R
LDLN015PU18R
Categories LDO Voltage Regulators
Output Current :: 150 mA
Product Category :: LDO Voltage Regulators
Dropout Voltage :: 86 mV
Minimum Operating Temperature :: - 40 C
Load Regulation :: 0.001 % / mA
Input Voltage MAX :: 5.5 V
Package / Case :: DFN-6
Maximum Operating Temperature :: + 125 C
Output Voltage :: 1.8 V
Packaging :: Reel
Series :: LDLN015
Number of Outputs :: 1 Output
Mounting Style :: SMD/SMT
Output Type :: Fixed
Manufacturer :: STMicroelectronics
Description: LDO Voltage Regulators 150mA Low Noise Hi 1.8V 6.3uVRMS
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.