250R120-RFU
Categories Resettable Fuses - PPTC
Product Category :: Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style :: Through Hole
Resistance :: 16 Ohms
Termination Style :: Radial
Packaging :: Bulk
Maximum Voltage :: 60 VDC
Series :: 250R
Current Rating - Max :: 3 A
Operating Temperature Range :: - 40 C to + 85 C
Hold Current :: 0.12 A
Trip Current :: 0.24 A
Manufacturer :: Littelfuse
Description: Resettable Fuses - PPTC PTC 60V/250V.120A POLY TELECOM
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.