HIF3BA-26D-2.54R
Categories Headers & Wire Housings
Product Category :: Headers & Wire Housings
Mounting Style :: Cable
Mounting Angle :: Vertical
Number of Positions :: 26 Position
Contact Plating :: Gold
Termination Style :: IDC
Number of Rows :: 2 Row
Packaging :: Bulk
Contact Gender :: Socket (Female)
Series :: HIF3B
Type :: Plug Housing
Pitch :: 2.54 mm
Product :: Wire Housings
Manufacturer :: Hirose Connector
Description: Headers & Wire Housings 2.54MM 26P SOCKT IDC GOLD
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.