AEACAD153029-S433
Categories RF Antennas
Category: RF and Wireless RF Antennas
Frequency Range: 433MHz ~ 960MHz
Product Status: Active
Ingress Protection: -
Number of Bands: 1
Mounting Type: Magnetic
Package: Bulk
Series: AEAC
Antenna Type: Whip, Straight
Mfr: Abracon LLC
Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz)
Applications: ISM, LoRa, LPWAN, Sigfox
RF Family/Standard: General ISM
Frequency (Center/Band): 433MHz, 868MHz, 915MHz
Height (Max): 6.035" (153.30mm)
Gain: 3dBi
Termination: SMA
VSWR: 4.5
Return Loss: -
Features: -
Description: RF ANT 433MHZ -960MHZ WHIP SMA
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
AEACAD153029-S433
433MHz, 868MHz, 915MHz ISM, LoRa, LPWAN, Sigfox Whip, Straight RF Antenna 433MHz ~ 960MHz 3dBi SMA Magnetic