AEACAC054010-S915
Categories RF Antennas
Category: RF and Wireless RF Antennas
Frequency Range: 880MHz ~ 950MHz
Product Status: Active
Ingress Protection: -
Number of Bands: 1
Mounting Type: Connector Mount
Package: Bulk
Series: AEAC
Antenna Type: Whip, Straight
Mfr: Abracon LLC
Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz)
Applications: ISM, LoRa, LPWAN, Sigfox
RF Family/Standard: General ISM
Frequency (Center/Band): 915MHz
Height (Max): 1.807" (45.90mm)
Gain: 2dBi
Termination: SMA Male
VSWR: 3
Return Loss: -
Features: -
Description: RF ANT 915MHZ WHIP STR SMA ML
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
AEACAC054010-S915
915MHz ISM, LoRa, LPWAN, Sigfox Whip, Straight RF Antenna 880MHz ~ 950MHz 2dBi SMA Male Connector Mount