G-1500TB1750-0400XC
Categories RF Shields
Category: RF and Wireless RF Shields
Length - Overall: 1.750" (44.45mm)
Product Status: Active
Mounting Type: Surface Mount
Package: Bulk
Series: GUARDIAN™
Mfr: Orbel Corporation
Height - Overall: 0.400" (10.16mm)
Ventilation: Non-Vented
Type: Cover
Width - Overall: 1.500" (38.10mm)
Description: RF SHIELD 1.500" X 1.750" COVER
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
G-1500TB1750-0400XC
RF Shield Cover 1.500" (38.10mm) X 1.750" (44.45mm) Non-Vented Surface Mount