IS61DDPB22M18A-400M3L
IS61DDPB22M18A-400M3L
Categories SRAM
Supply Current - Max :: 1050 mA
Product Category :: SRAM
Mounting Style :: SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :: 0 C
Organization :: 2 M x 18
Package / Case :: FBGA-165
Maximum Operating Temperature :: + 70 C
Memory Size :: 36 Mbit
Packaging :: Tray
Supply Voltage - Min :: 1.7 V
Interface Type :: Parallel
Maximum Clock Frequency :: 400 MHz
Supply Voltage - Max :: 1.9 V
Manufacturer :: ISSI
Description: SRAM 36Mb 400Mhz 2Mx18 DDR IIP Sync SRAM
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.