FDPF44N25T
FDPF44N25T
Categories MOSFET
Transistor Polarity :: N-Channel
Technology :: Si
Id - Continuous Drain Current :: 44 A
Mounting Style :: Through Hole
Minimum Operating Temperature :: - 55 C
Package / Case :: TO-220FP-3
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Channel Mode :: Enhancement
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage :: 250 V
Packaging :: Tube
Product Category :: MOSFET
Number of Channels :: 1 Channel
Vgs - Gate-Source Voltage :: 30 V
Rds On - Drain-Source Resistance :: 69 mOhms
Manufacturer :: Fairchild Semiconductor
Description: MOSFET 250V N-Chan MOSFET
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.