STTH200W03TV1
Categories Diodes - General Purpose, Power, Switching
Product Category :: Diodes - General Purpose, Power, Switching
Mounting Style :: SMD/SMT
Ir - Reverse Current :: 100 uA
Package / Case :: ISOTOP
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Peak Reverse Voltage :: 300 V
Max Surge Current :: 800 A
Packaging :: Tube
Series :: STTH200W03TV1
Recovery Time :: 2400 ns
Vf - Forward Voltage :: 1.22 V
If - Forward Current :: 200 A
Product :: Switching Diodes
Manufacturer :: STMicroelectronics
Description: Diodes - General Purpose, Power, Switching Turbo 2 ultrafast 300V 0.95VF 40ns
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.