STPS20H100CGY-TR
Categories Schottky Diodes & Rectifiers
Technology :: Si
Product Category :: Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style :: SMD/SMT
Ir - Reverse Current :: 6 mA
Package / Case :: D2PAK
Maximum Operating Temperature :: + 175 C
Packaging :: Reel
Configuration :: Dual Common Cathode
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage :: 100 V
Vf - Forward Voltage :: 0.88 V at 20 A
Ifsm - Forward Surge Current :: 250 A
If - Forward Current :: 20 A
Product :: Schottky Rectifiers
Manufacturer :: STMicroelectronics
Description: Schottky Diodes & Rectifiers Automotive power Schottky rectifier
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.