MM5Z4V3T1G
Categories Zener Diodes
Zz - Zener Impedance :: 90 Ohms
Voltage Temperature Coefficient :: - 1.75 mV/K
Minimum Operating Temperature :: - 65 C
Pd - Power Dissipation :: 200 mW
Configuration :: Single
Vz - Zener Voltage :: 4.3 V
Zener Current :: 10 mA
Test Current :: 5 mA
Voltage Tolerance :: 7 %
Manufacturer :: onsemi
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.