MMSZ9V1T1G
Categories Zener Diodes
Zz - Zener Impedance :: 15 Ohms
Voltage Temperature Coefficient :: -
Product Category :: Zener Diodes
Mounting Style :: SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :: - 55 C
Pd - Power Dissipation :: 500 mW
Package / Case :: SOD-123-2
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Packaging :: Reel
Configuration :: Single
Vz - Zener Voltage :: 9.1 V
Series :: MMSZ9V1
Zener Current :: 500 nA
Test Current :: 5 mA
Voltage Tolerance :: 5 %
Manufacturer :: onsemi
Description: Zener Diodes 9.1V 500mW
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.