MM5Z8V2ST1G
Categories Zener Diodes
Zz - Zener Impedance :: 15 Ohms
Voltage Temperature Coefficient :: 4.7 mV/K
Minimum Operating Temperature :: - 65 C
Pd - Power Dissipation :: 200 mW
Configuration :: Single
Vz - Zener Voltage :: 8.19 V
Series :: MM5Z8V2S
Zener Current :: 10 mA
Test Current :: 5 mA
Voltage Tolerance :: 2 %
Manufacturer :: onsemi
Description: Zener Diodes 8.2V 200mW
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.