MM5Z2V7T1G
Categories Zener Diodes
Zz - Zener Impedance :: 100 Ohms
Voltage Temperature Coefficient :: - 1.75 mV/K
Product Category :: Zener Diodes
Mounting Style :: SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :: - 65 C
Pd - Power Dissipation :: 200 mW
Package / Case :: SOD-523
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Packaging :: Reel
Configuration :: Single
Vz - Zener Voltage :: 2.7 V
Series :: MM5Z2V7
Zener Current :: 10 mA
Test Current :: 5 mA
Voltage Tolerance :: 7 %
Manufacturer :: onsemi
Description: Zener Diodes 2.7V 200mW
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.