T5100-E-GN-V
Categories Gas Sensors
Category: Sensors, Transducers Gas Sensors
Product Status: Active
Package: Bulk
Series: T5100
Mfr: Amphenol Advanced Sensors
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Current - Supply: -
Voltage - Supply: 18VAC ~ 30VAC, 18VDC ~ 42VDC
Output: 0V ~ 5V, 0V ~ 10V
Type: Carbon Dioxide (CO2)
Accuracy: ±3%
Description: AIRESTAT, 1CH CO2,VOLTAGE, EWHT,
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
T5100-E-GN-V
Carbon Dioxide (CO2) Sensor 0V ~ 5V, 0V ~ 10V