MASW-011164-20120T
Categories RF Diodes
Category: Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Current - Max: 200 mA
Product Status: Active
Package: Tape & Reel (TR)
Series: -
Capacitance @ Vr, F: -
Resistance @ If, F: -
Voltage - Peak Reverse (Max): 600V
Supplier Device Package: 2012
Mfr: MACOM Technology Solutions
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Power Dissipation (Max): 40 W
Diode Type: PIN - Single
Operating Temperature: 175°C (TJ)
Description: SWITCH PIN DIODE 600V 2012
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
MASW-011164-20120T
RF Diode PIN - Single 600V 200 mA 40 W 2012