L1SP-PRP1003500000
Categories Color LED Lighting
Category: Optoelectronics Color LED Lighting
Current - Max: 300mA
Product Status: Active
Luminous Flux @ Current/Temperature: -
Mounting Type: Surface Mount
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Package: Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Color: Purple
Series: LUXEON SunPlus 35 Horticulture
Package / Case: 1414 (3535 Metric)
Viewing Angle: 115°
Thermal Resistance of Package: -
Supplier Device Package: SMD
Size / Dimension: 0.138" L x 0.134" W (3.50mm x 3.40mm)
Lumens/Watt @ Current - Test: -
Mfr: Lumileds
Wavelength: -
Temperature - Test: 25°C
Current - Test: 100mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.8V
Base Product Number: L1SP
Description: LED SUNPLUS 35 PURPLE SMD
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.