MX25L12835FZ2I-10G Flash Memory Chips: High-Performance Low-Power Storage Solution
Categories Flash Memory Chips
Brand Name: Macronix
Model Number: MX25L12835FZ2I-10G
Place of Origin: original
MOQ: 1
Price: Negotiable
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability: 999999
Delivery Time: 1-3 days
Packaging Details: standard
Voltage - Supply: 2.7V ~ 3.6V
Memory Size: 128Mbit
Memory Organization: 16M x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Clock Frequency: 104 MHz
Write Cycle Time - Word, Page: 30µs, 1.5ms
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
Product Listing: MX25L12835FZ2I-10G Flash Memory Chip
Specifications:
- Capacity: 128Mb (16Mb x 8)
- Voltage supply: 1.8V
- Operating temperature range: -40°C to 85°C
- Program/erase performance: 158/195 us
- Read performance: 25MHz