BAT54LP-7 Integrated Circuit Chips Electronics phase motor controller X1-DFN1006
Categories Integrated Circuit Chip
Brand Name: DIODES
Model Number: BAT54LP-7
Place of Origin: original
MOQ: 1PCS
Payment Terms: L/C, T/T, Western Union, MoneyGram,Panply
Supply Ability: 50000PCS
Delivery Time: 1-3 Working Days
Packaging Details: Standard packaging
Manufacturer: DIODES
Product Model: BAT54LP-7
Package / Box: X1-DFN1006-2
Country Of Origin: Original Genuine, Brand New, Unused
Shipping By: DHL\UPS\Fedex\EMS\HK Post, DHL, UPS, TNT, TNT Or EMS
More Details: Contact Us
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
BAT54LP-7 Chipscomponent Electronic Components IC Chips
BAT54LP-7 Integrated Circuit New And Original Chip X1-DFN1006-2
Schottky diode and rectifier 30V 200mA
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
MfrAnalog Devices Inc.
SeriesBAT54LP-7
Reference TypeSeries
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)10V
Current - Output10 mA
Tolerance±0.05%
Temperature Coefficient3ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz50µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz-
Voltage - Input±13V ~ 18V
Current - Supply14mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-CDIP (0.300", 7.62mm)