DRQ125-1R5-R
Categories Arrays , Signal Transformers
Part Number: DRQ125-1R5-R
Manufacturer: PowerStor (Eaton)
Lifecycle: New from this manufacturer
Datasheet: DRQ125-1R5-R.pdf
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: DRQ125-1R5-R More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Depth: 12.5 mm
Width: 12.4968 mm
Length: 12.4968 mm
Current: 6.89 A
Tolerance: 20 %
Resistance: 2.9 mΩ
Case/Package: Nonstandard
Max DC Current: 18.3 A
Test Frequency: 100 kHz
Military Standard: Not
Inductance - Series: 5.91 µH
Max Operating Temperature: 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series: 11.4 mΩ
Products Category: Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty: 9562 In Stock
Applications: Enterprise projectors
Mount: Surface Mount
Height: 5.9944 mm
Weight: 4.082331 g
Shielding: Shielded
Inductance: 1.5 µH
Termination: SMD/SMT
Core Material: Ferrite
Number of Pins: 4
Number of Coils: 2
DC Resistance (DCR): 5.7 mΩ
Inductance - Parallel: 1.478 µH
Min Operating Temperature: -40 °C
Model Number: DRQ125-1R5-R
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.