M80-5612005
Categories Free Hanging, Panel Mount
Place of Origin: Great Britain
Brand Name: Harwin Inc
Model Number: M80-5612005
Certification: Lead free / RoHS Compliant
MOQ: 10
Price: Contact Us
Packaging Details: Standard package
Delivery Time: 3-5 work days
Payment Terms: Contact Us
Supply Ability: Contact Us
Description: M80-5612005 Connectors, Interconnects Free Hanging, Panel Mount
Package: Bulk
Connector Type: Receptacle
Conract Type: Female Socket
Number of Positions: 2
Pitch: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 1
Row Spacing: -
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Fastening Type: Locking Ramp
Cable Termination: Crimp
Wire Type: Discrete
Wire Gauge: 22 AWG
Features: Wire Gauge
Contact Finish: Gold
Contact Finish Thickness: 11.8µin (0.250µm)
Color: Black
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.