140CPU42402 high-performance programmable controller (CPU)
Categories Schneider Module
Brand Name: Schneider
Model Number: 140CPU42402
Place of Origin: China
MOQ: 1
Payment Terms: T/T
Supply Ability: 999
Delivery Time: in stock / 1-3 work days
Packaging Details: Brand New Original
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
140CPU42402 Schneider Relay Module
Technical specifcations for 140CPU42402
Brand and place of origin:
Brand: Schneider
Specifications and dimensions:
Specification: Typically designed in a square shape, the net depth/length of the product is 135mm, and the specific dimensions may vary depending on the product version or configuration.
Voltage and current:
Voltage: Supports 24V DC working voltage, and some materials mention supporting 220V voltage (may vary depending on product version or application scenario).
Weight and packaging:
Packaging: intact, ensuring the safety of the product during transportation.
System support and environment:
Supporting system: PLC/DCS system
System environment: Room temperature, suitable for most industrial environments.
Function and Features:
Price and Supply:
Supply: Some suppliers provide a large amount of spot goods to meet urgent needs.
More Products In Stock:
ATV320U06N4BATV320U02M2BATV320U07M2BATV320U07M2C
ATV320U07N4BATV320U07N4CATV320U11M2BATV320U11M2C
ATV320U11N4BATV320U11N4CATV320U15M2BATV320U15M2C
Our Services:
1,All our products are new and orginal, and of good quality
2,Our prices are very competitive.
4,All inquiries will be valued and will reply in 24.
Packing & Delivery:
1,100% brand New and Original Factory Seal!