ISL12029IB27AZ-T
Categories Clock/Timing - Real Time Clocks
Part Number: ISL12029IB27AZ-T
Manufacturer: Integrated Device Technology (Renesas Electronics America)
Lifecycle: New from this manufacturer
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: ISL12029IB27AZ-T More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Mount: Surface Mount
Date Format: YY-MM-DD-dd
Case/Package: SOIC
Max Supply Voltage: 5.5 V
Operating Supply Voltage: 3.3 V
Min Operating Temperature: -40 °C
Products Category: Integrated Circuits (ICs) - Clock/Timing - Real Time Clocks
Qty: 888 In Stock
Applications: Infotainment & cluster Medical Connected peripherals & printers
Interface: 2-Wire, I2C, Serial
Time Format: HH:MM:SS
Logic Function: Clock
Min Supply Voltage: 2.7 V
Max Operating Temperature: 85 °C
Model Number: ISL12029IB27AZ-T
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.