M48T212V-85MH1F
Categories Clock/Timing - Real Time Clocks
Part Number: M48T212V-85MH1F
Manufacturer: STMicroelectronics
Lifecycle: New from this manufacturer
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: M48T212V-85MH1F More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Mount: Surface Mount
Interface: Parallel
Access Time: 85 ns
Time Format: HH:MM:SS (24 hr)
Number of Pins: 44
Min Supply Voltage: 3 V
Operating Supply Current: 10 mA
Max Operating Temperature: 70 °C
Number of Voltages Monitored: 1
Products Category: Integrated Circuits (ICs) - Clock/Timing - Real Time Clocks
Qty: 189 In Stock
Applications: Aerospace & defense Factory automation & control Mobile phones
Frequency: 85 GHz
Packaging: Cut Tape (CT)
Date Format: YY-MM-DD-dd
Case/Package: SOIC
Max Supply Voltage: 3.6 V
Max Power Dissipation: 1 W
Operating Supply Voltage: 3.3 V
Min Operating Temperature: 0 °C
Model Number: M48T212V-85MH1F
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.