X9428YV14IZ-2.7
Categories Data Acquisition - Digital Potentiometers
Part Number: X9428YV14IZ-2.7
Manufacturer: Integrated Device Technology (Renesas Electronics America)
Lifecycle: New from this manufacturer
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: X9428YV14IZ-2.7 More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Mount: Surface Mount
Interface: Serial
Composition: Potentiometer
Case/Package: TSSOP
Number of Taps: 64
Min Supply Voltage: 2.7 V
Temperature Coefficient: 300 ppm/°C
Operating Supply Voltage: 5 V
Min Operating Temperature: -40 °C
Products Category: Integrated Circuits (ICs) - Data Acquisition - Digital Potentiometers
Qty: 299 In Stock
Applications: Building automation Electronic point of sale (EPOS) PC & notebooks
Taper: Linear
Resistance: 2 kΩ
Memory Type: Non-Volatile
Number of Pins: 14
Max Supply Voltage: 5.5 V
Number of Circuits: 1
Operating Supply Current: 100 µA
Max Operating Temperature: 85 °C
Model Number: X9428YV14IZ-2.7
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.