PFE500-48/T
Categories AC DC Converters
Part Number: PFE500-48/T
Manufacturer: TDK-Lambda, Inc.
Lifecycle: New from this manufacturer
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: PFE500-48/T More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Width: 61 mm
Length: 116.8 mm
Case/Package: Module
Current - Output 1: 10.5 A
Products Category: Power Supplies - Board Mount - AC DC Converters
Qty: 813 In Stock
Applications: Infotainment & cluster Data center & enterprise computing PC & notebooks
Height: 12.7 mm
Weight: 249.999986 g
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 1: 48 V
Model Number: PFE500-48/T
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.