VSKM-S5-15U
Categories AC DC Converters
Part Number: VSKM-S5-15U
Manufacturer: CUI Inc.
Lifecycle: New from this manufacturer
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: VSKM-S5-15U More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Remark: Manufacturer: CUI Inc.. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount: Through Hole
Height: 15.748 mm
Weight: 34.926612 g
Efficiency: 76 %
Output Voltage: 15 V
Current - Output 1: 333 mA
Voltage - Output 1: 15 V
Max Operating Temperature: 70 °C
Products Category: Power Supplies - Board Mount - AC DC Converters
Qty: 874 In Stock
Applications: Hybrid, electric & powertrain systems Electronic point of sale (EPOS) Data storage
Width: 25.4 mm
Length: 50.8 mm
Features: OTP, OVP, SCP
Output Power: 5 W
Number of Outputs: 1
Max Output Current: 330 mA
Max Power Dissipation: 5 W
Min Operating Temperature: -25 °C
Model Number: VSKM-S5-15U
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.