RAC30-12DA-E
Categories AC DC Converters
Part Number: RAC30-12DA-E
More Information: RAC30-12DA-E More Information
Mount: Through Hole
Height: 25 mm
Weight: 230 g
Efficiency: 82 %
Output Voltage: 12 V
Max Output Current: 1.25 A
Voltage - Output 1: 12 V
Max Power Dissipation: 30 W
Min Operating Temperature: -40 °C
Products Category: Power Supplies - Board Mount - AC DC Converters
Qty: 239 In Stock
Applications: Appliances Grid infrastructure TV
Width: 64.1 mm
Length: 89 mm
Features: SCP
Output Current: 1.25 A
Number of Outputs: 2
Max Output Voltage: 12 V
Voltage - Output 2: -12 V
Max Operating Temperature: 70 °C
Model Number: RAC30-12DA-E
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.