RAC05-15SA-E
Categories AC DC Converters
Part Number: RAC05-15SA-E
More Information: RAC05-15SA-E More Information
Mount: Through Hole
Height: 20.5 mm
Weight: 80 g
Efficiency: 70 %
Output Voltage: 15 V
Max Output Current: 333 mA
Voltage - Output 1: 15 V
Max Operating Temperature: 70 °C
Products Category: Power Supplies - Board Mount - AC DC Converters
Qty: 670 In Stock
Applications: Body electronics & lighting Pro audio, video & signage Home theater & entertainment
Width: 45 mm
Length: 55 mm
Features: SCP
Output Current: 333 mA
Number of Outputs: 1
Max Output Voltage: 15 V
Max Power Dissipation: 5 W
Min Operating Temperature: -40 °C
Model Number: RAC05-15SA-E
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.