RAC40-0515TB
Categories AC DC Converters
Part Number: RAC40-0515TB
More Information: RAC40-0515TB More Information
Mount: Through Hole
Height: 25 mm
Weight: 242 g
Efficiency: 81 %
Number of Outputs: 3
Max Output Voltage: 15 V
Voltage - Output 2: 15 V
Max Power Dissipation: 40 W
Min Operating Temperature: -40 °C
Products Category: Power Supplies - Board Mount - AC DC Converters
Qty: 93 In Stock
Applications: Advanced driver assistance systems (ADAS) Motor drives Enterprise machine
Width: 64.1 mm
Length: 89 mm
Features: OCP, OTP, SCP
Output Voltage: 15 V
Max Output Current: 5 A
Voltage - Output 1: 5 V
Voltage - Output 3: -15 V
Max Operating Temperature: 70 °C
Model Number: RAC40-0515TB
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.