POE7W3X3.3-R
Categories Switching Converter, SMPS Transformers
Part Number: POE7W3X3.3-R
Manufacturer: PowerStor (Eaton)
Lifecycle: New from this manufacturer
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: POE7W3X3.3-R More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Depth: 16 mm
Width: 16 mm
Length: 17.1 mm
Frequency: 250 kHz
Inductance: 100 µH
Turns Ratio: 1:0.529
Output Power: 7 W
Current Rating: 750 mA
Output Current: 750 mA
Lead/Base Style: Gull Wing
Height - Seated (Max): 8.4 mm
Max Operating Temperature: 85 °C
Products Category: Transformers - Switching Converter, SMPS Transformers
Qty: 6863 In Stock
Applications: Pro audio, video & signage Lighting Broadband fixed line access
Mount: Surface Mount
Height: 8.4 mm
Weight: 8.164663 g
Packaging: Tape & Reel (TR)
Termination: SMD/SMT
Case/Package: SMD/SMT
Power Rating: 7 W
Number of Pins: 12
Output Voltage: 3.3 V
Number of Outputs: 3
Nominal Input Voltage: 60 V
Min Operating Temperature: -40 °C
Model Number: POE7W3X3.3-R
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.