PFC3125ER-301K05B-00
Categories Specialty Transformers
Part Number: PFC3125ER-301K05B-00
Manufacturer: TDK Corporation
Lifecycle: New from this manufacturer
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: PFC3125ER-301K05B-00 More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Remark: Manufacturer: TDK Corporation. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount: Through Hole
Height: 27.0002 mm
Current: 4.9 A
Packaging: Bulk
Inductance: 300 µH
Termination: Through Hole
Number of Lines: 4
Min Operating Temperature: -30 °C
Products Category: Transformers - Specialty Transformers
Qty: 2960 In Stock
Applications: Building automation Wearables (non-medical) Tablets
Width: 32.9946 mm
Length: 26.0096 mm
Max Width: 26 mm
Shielding: Unshielded
Max Length: 33 mm
Max Thickness: 27 mm
Max Operating Temperature: 120 °C
Model Number: PFC3125ER-301K05B-00
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.