atmega16a
from 25 Products
Multifunctional Microcontroller Chip SMD SMT ATmega16A Atmega16A-AU
China Multifunctional Microcontroller Chip SMD SMT ATmega16A Atmega16A-AU on sale
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
ATMEGA16A-AU
China ATMEGA16A-AU on sale
Rozee Electronics Co., Ltd
ATMEGA16A-AU High Performance 16bit Microcontroller Embedded Systems
China ATMEGA16A-AU High Performance 16bit Microcontroller Embedded Systems on sale
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Address: 1702, Dingcheng international building, Zhonghang Road, Futian District, Shenzhen
Multipurpose MCU Microcontroller Unit ATMEGA16A-AU 44TQFP Microchip Technology
China Multipurpose MCU Microcontroller Unit ATMEGA16A-AU 44TQFP Microchip Technology on sale
... powerful instructions in a single clock cycle, the ATmega16A achieves throughputs approaching 1 MIPS per MHz allowing the system designer to optimize power consumption versus processing speed. Specifications Attribute ......
Sanhuang electronics (Hong Kong) Co., Limited
HK NeoChip Technology Limited
Address: Futian District Huaqiang Subdistrict, Huaqiang Garden, Building A, Room 31C
Angel Technology Electronics Co
Address: FL16 Coastal Buidling East Block Nanshan District Shenzhen China 518000
ATMEGA16A-AU IC Integrated Circuits 8-Bit 16MHz 16KB 8K X 16 44-TQFP
China ATMEGA16A-AU IC Integrated Circuits 8-Bit 16MHz 16KB 8K X 16 44-TQFP on sale
ATMEGA16A-AU IC Integrated Circuits 8-Bit 16MHz 16KB 8K x 16 44-TQFP Product description rated over a −40°C to +105°C temperature The ATmega16A is a low-power CMOS 8-bit microcontroller based on the AVR enhanced RISC architecture. By executing powerful instructions in a single clock cycle, the ATmega16A......
AYE TECHNOLOGY CO., LIMITED
2.7V-5.5V Programmable IC Chips MCU 16KB In-System Flash ATMEGA16A-AU
China 2.7V-5.5V Programmable IC Chips MCU 16KB In-System Flash ATMEGA16A-AU on sale
...: ATmega16A Mounting Style: SMD/SMT Package / Case: TQFP-44 Core: AVR Program Memory Size: 16 kB ......
Hong Kong Jia Li Xin Technology Limited
Address: ROOM 1201,12/F TAI SANG BANK BUILDING 130-132 DES VOEUX ROAD,CENTRAL HK
08B01X1T36-F Magnetic RJ45 Jack Tab-Up ATMEGA16A-AUR Ethernet Extender
China 08B01X1T36-F Magnetic RJ45 Jack Tab-Up ATMEGA16A-AUR Ethernet Extender on sale
08B01X1T36-F Magnetic RJ45 Jack Tab-Up ATMEGA16A-AUR Ethernet Extender Quick Details 1.10/100Base-T Single Port Rj45 Tab-up 25.4mm Applications 2.1X1, INT. MAG., LED, REVERSE LATCH 3.08B01X1T36-F【Designing Model】 4.LPJ2011KONL【 Mass Production Model】 5.LED......