Nrf24l01 Wireless Transceiver Module
1-10 Results for
from 30828 Products
NRF24L01 Wireless Transceiver Module Socket Adapter Plate Board For 8 Pin NRF24L01
China NRF24L01 Wireless Transceiver Module Socket Adapter Plate Board For 8 Pin NRF24L01 on sale
NRF24L01 Socket Adapter Plate Board for 8Pin NRF24L01Wireless Transceiver Module Description NRF24L01 wireless transceiver socket adapter board allows you to connect a NRF24L01 wireless module which works on 3.3v to a microprocessor that uses a 5v supply using an AMS1117 chip. On-board AMS1117 chip Can be used with NRF24L01 wireless module Dimension: 26 x 19 x 12mm Product Features Product Description NRF24L01 Wireless Transceiver......
Oky Newstar Technology Co., Ltd
NRF24L01 Wireless Communication Module 2.4 GHz Transceiver Module
China NRF24L01 Wireless Communication Module 2.4 GHz Transceiver Module on sale