KXOB22-12X1
Categories Solar Cells
Category: Sensors, Transducers Solar Cells
Product Status: Obsolete
Current @ Pmpp: 44.6 mA
Package: Tube
Series: IXOLAR™
Current - Short Circuit (Isc): 50 mA
Voltage @ Pmpp: 500 mV
Voltage - Open Circuit: 630 mV
Size / Dimension: 0.866" L x 0.276" W x 0.074" H (22.00mm x 7.00mm x 1.80mm)
Mfr: ANYSOLAR Ltd
Package / Case: Cells
Operating Temperature: -
Type: Monocrystalline
Description: MONOCRYSTALLINE SOLAR CELL 630MV
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
KXOB22-12X1
Monocrystalline Solar Cell 630 mV