GRM1555C1H180JA01 Ceramic Capacitors
Categories Tantalum Chip Capacitors
Brand Name: original
Model Number: GRM1555C1H180JA01
Certification: ISO9001:2015standard
Place of Origin: original
MOQ: 10pcs
Price: 0.15-0.31USD/PCS
Payment Terms: L/C, Western Union,palpay
Supply Ability: 1000pcs/months
Delivery Time: 2-3 workdays
Packaging Details: standard
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
GRM1555C1H180JA01 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Standard
18 pF
50 VDC
C0G (NP0)
5 %
0402
0.5 mm
- 55 C
+ 125 C
General Type MLCCs
SMD/SMT
GRM
Class:Class 1
Length:1 mm
Package / Case:0402 (1005 metric)
Product Type:Ceramic Capacitors
Subcategory:Capacitors
Type:Chip Multilayer Ceramic Capacitor for General Purpose
Width:0.5 mm